Kontakt

REDAKCJA & REKLAMA

redakcja@oswiecimskie24.pl

 

Szymon Chabior - 513 413 413
szymon@ministerstworozrywki.pl

Chełmek

Program informacyjny gminy Chełmek

Historyczne wydarzenie. Wizyta głowy państwa w gminie Chełmek. Małżeństwa, które przeżyły ze sobą 50, 60 i 65 lat odbierały z rąk prezydenta Bronisława Komorowskiego listy gratulacyjne i Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. - Prezydent RP bardzo często dostaje na biurko do podpisu wyróżnienia dla par, które przeżyły ze sobą tyle lat. Często się zastanawiałem, jacy ludzie kryją się za tymi nazwiskami. Dlatego tak bardzo się cieszę, że mam dzisiaj możliwość choć trochę Państwa poznać, spojrzeć w oczy i pogratulować - mówił prezydent Bronisław Komorowski. - Spełniły się moje największe marzenia, żeby właśnie w ten sposób uczcić 45-lecie nadania praw miejskich i 600-lecie istnienia Chełmka. Jestem wzruszony - powiedział burmistrz Chełmka Andrzej Saternus.


zobacz pozostałe ›

Najczęściej wyświetlane

Najczęściej komentowane

Ankieta

Czy podoba Ci się nowa strona portalu Oświęcimskie24.pl


Nie wybrałeś żadnej opcji w tej ankiecie!

tak
nie
nie mam zdania


wyniki »

GROJEC. Smak świątecznej tradycji

Gmina Oświęcim, , plin - 20.12.2013 11:33

A   A   A  
GROJEC. Smak świątecznej tradycji
fot. Rafał Lorek

Tak świętowano w Grojcu: - Druga niedziela grudnia to od wielu lat w naszej gminie czas spotkań z tradycją świąteczną i noworoczną. Tegoroczna edycja kulinarno-kulturalnej imprezy, na którą ściągnęły setki mieszkańców odbyła się w odświeżonych i odświętnie udekorowanych progach Domu Ludowego w Grojcu - relacjonuje Rafał Lorek z Urzędu Gminy Oświęcim.Jak informuje Urząd Gminy Oświęcim, organizatorem owego kulturalno-kulinarnego przedsięwzięcia był gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji przy udziale Lokalnej Grupy Rybackiej „Dorzecze Soły i Wieprzówki” oraz Kół Gospodyń Wiejskich z miasta i gminy Oświęcim. W niedzielne popołudnie 15 grudnia w Domu Ludowym w Grojcu wystąpiły: działający przy OKSiR zespół „Audiogirls” pod kierunkiem instruktora Michała Buska, dzieci z grojeckiego przedszkola, uczniowie miejscowej szkoły podstawowej, niepełnosprawna Ania Mąsiorska z PZOL w Grojcu oraz zespół śpiewaczy „Grojczanie”.

Nagrodzono najlepszych w konkursach - dla dzieci i młodzieży na najładniejszą kartkę świąteczną oraz na „piernikowe i makowe fantazje”. - Ten drugi konkurs adresowany był do Kół Gospodyń Wiejskich. Komisji pod przewodnictwem zastępcy wójta Agaty Wiśniowskiej najbardziej smakował piernik pań z KGW w Stawach Grojeckich, natomiast makowiec upieczony przez gospodynie z Poręby Wielkiej - opisuje Rafał Lorek z UG Oświęcim.

W swoim wystąpieniu wójt Małgorzata Grzywa omówiła zakres zakończonego już I etapu modernizacji grojeckiego domu ludowego oraz przyszłoroczny II etap, który zwieńczy dzieło. - Życzyła wszystkim obecnym udanych świąt Bożego Narodzenia i wielu łask w 2014 roku. Po zakończeniu części artystycznej nagrodziła laureatki wspomnianego już konkursu kulinarnego. Wręczyła także dyplomy i nagrody rzeczowe na ręce przewodniczących Kół Gospodyń Wiejskich z miasta i Gminy Oświęcim. Drobne upominki przekazała gospodyniom również sekretarz miasta Oświęcim Maria Płachta - dodaje Rafał Lorek.

Po części oficjalnej nastąpiła degustacja specjałów przygotowanych przez gospodynie z sołectw gminy Oświęcim oraz panie ze Starych Stawów, Dworów i Monowic.


Wyświetleń: 2331
Dodaj do: Wykop ten artykuł! Dodaj na Śledzik! Dodaj na Twitter! Dodaj na FaceBook! Dodaj na Blip! Dodaj na Pinger!     |     Wyślij link


Warto zobaczyć


Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Dodaj komentarz


Nick:

Treść:

Anty-bot:

Komentarze

2013-12-29 10:21:05
mloda;p:

niech dodadzą więcej zdj ! widziałam (...) że 'Lorek ' robil zdj z góry .. a nie jedno i mysli ,ze jest boski........


2013-12-22 14:14:59
UCZESTNIK:

BYŁOBY SUPER GDYBY NIE TEN TŁOK,NAWET NIE ZDĄŻYŁAM NIC SPRÓBOWAC BO TAK MIGIEM ZNIKAŁO ZE STOŁÓW.BRAWO DLA MAŁEJ ANI ZA PIOSENKĘ NIEMENA TO BYŁO COS.OBY TAK DALEJInne w tym dziale

30.03.2015 - Powiat, komentarzy: 0
PIŁKA NOŻNA. Chełmek dogonił Unię! ››
29.03.2015 - Gmina Oświęcim, komentarzy: 0
GROJEC-SKIDZIŃ - AKTUALIZACJA.. Z... ››
28.03.2015 - Powiat, komentarzy: 2
KOSZYKÓWKA. Niwa pokonuje ŁKS! Dziś... ››
28.03.2015 - Powiat, komentarzy: 3
PRZYPOMINAMY. Dzisiejsza noc będzie o... ››
27.03.2015 - Powiat, komentarzy: 0
SIATKÓWKA. Kęczanin zagra o... ››
REKLAMA
 
REKLAMA
 
REKLAMA
 
REKLAMA
REKLAMA
 

Galeria zdjęć

Imprezy

Organizujesz jakieś wydarzenie, organizujesz jakąś imprezę!?
Zadzwoń i wypromuj ją w portalu Oświęcimskie24.pl0.13521790504456